شناسه متن : 2367
1394/2/5 - 12:30 2015-04-25 12:30:00
به گزارش پایگاه شهید مطهری: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از برگزاری مراسم سالگرد استاد شهید مرتضی مطهری با سخنرانی دکتر غلامعلی حداد عادل خبر داد و گفت: این مراسم ۱۶ اردیبهشت ۹۴ در رشت برگزار می شود.
با حضور حداد عادل؛

مراسم سالگرد شهید «مرتضی مطهری» در رشت

به گزارش پایگاه شهید مطهری: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از برگزاری مراسم سالگرد استاد شهید مرتضی مطهری با سخنرانی دکتر غلامعلی حداد عادل خبر داد و گفت: این مراسم ۱۶ اردیبهشت ۹۴ در رشت برگزار می شود.

به گزارش پایگاه شهید مطهری به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان امروز، 5 اردیبهشت در نشست ستاد بزرگداشت یاد و خاطره علامه شهید استاد مرتضی مطهری در گیلان که در سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در رشت برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب و اشاره به فضایل این ماه، گفت: رجب ماه بزرگی است که خداوند در این ماه با فراهم نمودن زمینه های آمرزش، موجبات سعادت انسان ها را فراهم نموده است.

وی با تاکید بر لزوم واکاوی و بازخوانی اندیشه های آیت الله مطهری و مقام شامخ معلم، افزود: حرمت قلم آنقدر بالاست که خداوند بدان سوگند یاد می کند.

این مسئول فرهنگی با بیان اینکه مداد عالم از خون شهید بالاتر است، اظهار کرد: دین اسلام، دین قلم و دین تفکر و اندیشه است و مقام عالم در شریعت پیامبر اکرم(ص) بسیار والاست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه شهید مطهری یکی از تئوریسین های انقلاب اسلامی بود، تصریح کرد: آثار و خدماتی که علامه شهید مرتضی مطهری برای انقلاب اسلامی داشته اند وصف ناشدنی است.

حجت الاسلام اشجری با بیان ضرورت برگزاری مراسم سالروز شهادت استاد مطهری، گفت: با توجه به اهمیت پاسداشت مقام شخصیت ها و مفاخر انقلاب اسلامی و پیشنهاد استاندار محترم، ستاد بزرگداشت علامه شهید مرتضی مطهری استان گیلان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه واکاوی و بازخوانی آثار و اندیشه های شهید مطهری برای آحاد مردم به ویژه نسل جوان ضروری است، متذکر شد: برای سخنرانی مراسم سالگرد استاد شهید مرتضی مطهری از دکتر غلامعلی حداد عادل دعوت به عمل آمده است که ایشان از شاگردان این معلم بزرگ انقلاب اسلامی هستند و قطعا سخنان بسیاری برای گفتن خواهند داشت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان تصریح کرد: این برنامه عصر روز چهارشنبه، 16 اردیبهشت ماه سالجاری در سالن اجتماعات بانک صادرات استان برگزار خواهد شد.

حبیبی، رئیس سازمان بسیج کارمندان استان گیلان نیز در این نشست، با بیان اینکه مهم ترین شاخصه شهید مطهری به روز بودن ایشان بود، گفت: ایشان در برخورد با انحرافات فکری، از جو حاکم بر اجتماع واهمه‌ای نداشت.

وی دکتر حداد عادل را یکی از برجسته ترین چهره‌های انقلاب اسلامی دانست و افزود: جایگاه امروز علم و فناوری در نظام مقدس جمهوری اسلامی را مدیون تفکر و اندیشه های زلال شهید مطهری هستیم.

حبیبی با بیان اینکه باید فرهنگ قدردانی از خدمتگزاران مردم در نظام اسلامی تقویت شود، خاطرنشان کرد: روز شهادت علامه شهید مطهری فرصت مناسبی است تا از فعالان فرهنگی برجسته استانی تجلیل به عمل آید.

انتهای پیام

دیدگاه ها