شناسه متن : 2885
1397/7/3 - 06:55 2018-09-25 06:55:00
کتاب «درآمدی بر نظام جامع اندیشه استاد مطهری» توسط انتشارات ندای فطرت وابسته به بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مطهری روانه بازار نشر شد.

کتاب «درآمدی بر نظام جامع اندیشه استاد مطهری» منتشر شد

کتاب «درآمدی بر نظام جامع اندیشه استاد مطهری» توسط انتشارات ندای فطرت وابسته به بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مطهری روانه بازار نشر شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی شهید مطهری؛ بررسی اندیشه استاد مطهری نباید فقط از ناحیه کسانی صورت گیرد که از نظر فکری قرابتی بسیار نزدیک با این متفکر بزرگ دارند. این کتاب دربردارنده مصاحبه با اساتید و فرهیختگان با دیدگاه­های مختلف و بعضاً متضاد درباره موضوعاتی چون تفکر و متفکر، ملزومات یک نظام اندیشه، نحوه تدوین نظام اندیشه استاد مطهری و ویژگیهای آن است. برخی نقدهای روشنفکران به استاد مطهری و پاسخ آنها را می­توان در این کتاب پیگیری کرد.

محتوای این کتاب فراتر از بحث درباره بایسته‌ها و نبایسته‌های تدوین و عرضه مکتب فکری استاد مطهری است و برای همه کسانی که در صدد تدوین نظام فکری صاحب اندیشه‌ای هستند می‌تواند مفید باشد.

اساتیدی که در این کتاب با آنان گفتگو صورت گرفته است عبارتند از:

غلامحسین ابراهیمی دینانی

علی اکبر احمدی افرمجانی

رضا داوری اردکانی

عبدالحسین خسروپناه

سروش دباغ

حسین غفاری

احد فرامرز قراملکی

نجف لک‌زایی

مصطفی ملکیان

عبدالله نصری

عبدالحمید واسطی

محمدمنصور هاشمی

مقدمه این کتاب به قلم دکتر علی اصغر خندان است که تدوین آن را نیز به عهده داشته است. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق این لینک نسبت به خرید این کتاب اقدام کنند تا به آدرس آنان ارسال گردد.

 

انتهای پیام

دیدگاه ها