شناسه متن : 967
1393/3/17 - 12:19 2014-06-07 12:19:00
جمعی 70نفره از  مردم مشهد عصر جمعه 16 خرداد ماه در اعتراض به حضور «کلی کلارک»، فیلسوف آمریکایی، در مقابل محل اسکان وی در خیابان اسرار مشهد تجمع کردند.
 
به گزارش پایگاه اینترنتی شهید مطهری به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، این تجمع درپی تبلیغاتی برگزار شد که از برگزاری کارگاه یک روزه فلسفه دین و سخنرانی فلسفی با حضور دکترکلی جیمز کلارک فیلسوف آمریکایی در دانشگاه مشهد خبر می‌داد.
 
کلی جیمز کلارک که به دعوت بنیاد شهید مطهری به ایران آمده است، علاوه  بر سخنرانی در همایش بین المللی اندیشه‌های فلسفی شهید مطهری در شهر قم در چندین دانشگاه ازجمله ادیان و مذاهب قم، علامه طباطبایی، تربیت مدرس، تربیت معلم تهران و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی سخنرانی و کارگاه داشته است.
 
علی‌اصغر لطفی یکی از تجمع کنندگان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص اعتراض خود اظهار داشت: کلی کلارک حامی نظریه تکامل است و طرح این مسایل در جوار حرم مطهر رضوی امری پسندیده‌ای نیست.
 
محمود فلاح نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص علت این تجمع اعتراضی با بیان اینکه کلی کلارک مروج اندیشه‌های «داوکینز» است، گفت: ما مخالفتی با علم و تضارب آرا نداریم، اما با ترویج عقاید یک فرد مشکل داریم.
 
فلاح با بیان اینکه «مسئولین باید نسبت به دعوت از کلی کلارک پاسخگو باشند» تاکید کرد: ما پیگیری خواهیم کرد تا پاسخ دست‌اندرکاران را بشنویم.
 
سلجوقی، یکی از دیگر از معترضان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص علت این تجمع اظهار کرد: کلی کلارک رزومه و سابقه مشخصی دارد و پیش از این با نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، دیدار داشته و از این دولت حمایت کرده است.
 
وی در پاسخ به این سوال که «آیا مجوزی برای این تجمع در اختیار دارید» گفت: مجوزی برای این تجمع صادر نشده است.
معترضین پس از حدود یکساعت با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر منافق» و «مرگ بر سازشکار» متفرق شدند.
 
شایان ذکراست خبرگزاری بسیج دانشجویی به نقل از سلجوقی مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برگزاری تجمعی دانشجویی در خصوص این موضوع درشنبه17خردادماه نیز خبر داده است.
انتهای پیام

دیدگاه ها